Categories Lajme

Sherr i fortë në shtëpi, 33-vjeçari shqiptar goditet me thikë në gjoks

Itali – Dy vëllezër shqiptarë të moshës 40 dhe 32 vjeç u arrestuan në Sorbolo të akuzuar për bashkëpunim në një tentativë vrasjeje.

Një 33-vjeçar u shtrua në gjendje të rëndë në spitalin Maggiore në Parma pasi u godit me thikë në një apartament në Sorbolo Mezzani, Parma.

Sulmi ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në kulmin e një debati të dhunshëm që ka lindur për arsye të parëndësishme mes të njohurve të kombësisë shqiptare.

Armët me tehe u nxorën dhe 33-vjeçari ishte ai që pësoi më të keqen, i goditur nga thika dhe që u transportua në gjendje të rëndë në spitalin e qytetit.

Ndërhyrja e karabinierëve shmangi pasoja të mëtejshme dramatike.

Pas konstatimit të ngjarjes, policia arrestoi me urdhër të Prokurorisë dy vëllezër shqiptarë të moshës 40 dhe 32 vjeç, të akuzuar për bashkëpunim në vrasje në tentativë dhe u dërguan në paraburgim në Parma.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Rama ndan pamjet: Çadra falas për pushuesit në plazhin e Vlorës!

Kryeministri Edi Rama ka ndarë pamjet nga plazhi në Vlorë, që po frekuentohet nga shumë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Reklamonin kalimet e paligjshme për në ishull, Britania fshin 12 mijë postime nga të gjitha platformat sociale

Agjencia Kombëtare e Krimit në Britani thotë se ka hequr nga platformat sociale rreth 12…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Korçë/ Abuzonin s*ksualisht me 16-vjeçaren dhe e shfrytëzonin për prostitucion, arrestohen dy persona

Policia e Maliqit ka arrestuar dy persona të cilët dyshohen se kanë abuzuar seksualisht me…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Qeveria miraton listën e re të barnave të rimbursueshme, ministrja e Shëndetësisë: Shtohen 50 medikamente

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu deklaroi  se në mbledhjen e sotme të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

I vuri flakën tokës, por u dogj edhe vetë, humb jetën 75-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mat ku një 75-vjeçar është djegur pasi i vuri flakën…

LEXO ME SHUME