Categories Lajme

Shpërndahen banorët e Astirit/ Pas Kuvendit, ja ku do ta zhvendosin protestën nesër

Banorët e Astirit për 21 ditë rresht vazhdojnë protestën e tyre në mbrojtje të banesave dhe bizneseve të tyre që preken nga projekti i Unazës së Re.

Ata mbeten të vendosur se “pa marrë dëmshpërblimin, nuk lirojnë shtëpitë e tyre”. Ndërkohë ditën e nesërme protesta e tyre do të zhvendoset tek Gjykata e Tiranës.

Ata kërkojnë lirimin e djemve dhe vajzave të tyrë të cilët u arrestuan nga policia pas protestës para Kuvendit e cila degjeneroi në dhunë.

“Nesër në orën 11 tek gjykata të gjithë”, u shprehën banorët. “Atje do të kakohemi të gjithë”, shtuan ata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Masakra e “Don Boskos”, gazetari jep detaje: Si e largoi punonjësi i karotrecit vrasësin

Gazetari Eni Ferhati ka treguar dinamikën e vrasjes së Erion Çelës në Don Bosko, e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 95.4 lekë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbetet stok 80% e ‘qepës së ujit’, fermerët në Korçë të pezmatuar: S’rezistojnë më, do i hedhim në kanal

Fermerët e fshatit Porodinë, i cili ndodhet vetëm 5km larg Korçës siç shihet në pamje…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kryeministri Rama: Baza Ajrore e NATO-s në Kuçovë! Do të luajë një rol kyç

Kryeministri Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar pamje nga baza ajrore e NATO-s që  do…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbërrin sonte në Shqipëri Zelenskyy

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, do të mbërrij mbrëmjen e sotme në Shqipëri. Kreu i…

LEXO ME SHUME