Categories Lajme

Shpërthimi në qendër të Parisit, deri tani 4 persona kanë humbur jetën

Zyrtarët kanë njoftuar se katër persona, përfshirë dy zjarrfikës, kanë ndërruar jetë pasi një shpërthim shkaktoi zjarr të madh në një furrë buke në Paris. Disa makina janë rrotulluar dhe shumë ndërtesa janë dëmtuar nga shpërthimi në rrugën “Rue de Trevise”. Raportohet se shkaktar i zjarrit është rrjedhja e gazit. Në vendin e ngjarjes janë parë shumë dëme materiale, përfshirë veturat e shkatërruara dhe xhamat e thyer të dyqaneve.

Ministri i Brendshëm i Francës, Christophe Castaner, e ka vizituar vendin e tragjedisë dhe ka thënë se situata tashmë është vënë nën kontroll. Gazeta “Le Parisien” ka raportuar se furra nuk ka qenë e hapur për klientë në kohën e shpërthimit.

Të lënduarit nga ky zjarr janë dërguar në spital me helikopterë. Një dëshmitar i rastit ka thënë se fuqia e shpërthimit ka qenë shumë e madhe. Është raportuar se nga shpërthimi i zjarrit kanë mbetur rreth 20 persona të lënduar, shkruan “BBC”.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge në Durrës

Është arrestuar një 20-vjeçar në Durrës. Orito Mema banues në Durrës,akuzohet për veprën penale “Prodhimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME