Categories Lajme

“Shqiptarët e m****”, zbardhet sherri me italianin, si u qëllua me armë i riu shqiptar

“Shqiptarët e m…”, këto kanë qenë fjalët e një gruaje italiane drejtuar një 25-vjeçari shqiptar që ka sjellë plagosjen me armë zjarri të këtij të fundit që për momentin i dihet vetëm mbiemri, Tahiri. Mediat e vendit fqinj shkruajnë se ngjarja ka ndodhur në një klub nate në Genova, në via Pastorino, ku të dyja palët shkonin shpesh e njiheshin me njëri-tjetrin.

Por, mbrëmë pas disa gotave me alkool, gruaja ka ofenduar shqiptarin duke u treguar raciste ndaj tij. “Shqiptarët e m…”, ka thënë ajo, fjalë që kanë sjellë reagimin e të riut që ishte nën shoqërinë e një vajze. Por, mes tyre ka ndërhyrë një italian që mbrëmë shoqëronte gruan në fjalë. Fioravanti Menotti, 60 vjeç, nxorri armën e zjarrit dhe qëlloi tre herë mbi shqiptarin.

25-vjeçarin e kapi vetëm një nga plumbat dhe aktualisht ndodhet në spital, ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore. Ndërsa, autori i ngjarjes u shpall në kërkim, por pas më shumë se 12 orësh ndjekjeje, u arrestua në zonën via Polonio dhe akuzohet për tentativë vrasjeje. Pistoleta e përdorur për plagosjen, e kalibrit 9, u sekuestrua nga policia. Gjithashtu, në banesën e autorëve u gjetën dhe një armë tjetër e pushkë.

Të dy njihen si njerëz të qetë e pa precedentë penalë. Këtë thotë dhe vetë xhaxhai i shqiptarit Antonio Tahiri.

“Djalë i qetë, i shkëlqyer, për dy fjalë goje janë kapur aty. Ata njiheshin me njëri-tjetrin, edhe unë e njoh italianin sepse punojnë me ne gjithë kohës. Ai është marinar. Sigurisht që njiheshin, por dy gota alkool ja kun a sjellin,”- tha Tahiri ndër të tjera.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME