Categories Lajme

Shqiptari arratiset nga burgu në Zvicër

Një i burgosur u arratis nga burgu Uauuilermoos i Lucernit me kusht. Ai ishte dënuar më parë për kundërvajtje dhe nuk përbën kërcënim për publikun. Është e paqartë se ku është aktualisht refugjati kosovar. Policia po heton.

Ai mund të mos jetë më në Zvicër, njofton gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve te policise kantonale.Policia thotë se kosovari nuk e ka pasur të vështirë. Ai ka përfituar nga disa orë pushim nga burgu gjatë drekës të martën e kaluar dhe ka ikur. Burri kosovar ishte i dënuar për kundërvajtje. Ai nuk paraqet asnjë rrezik.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Vrau trafikantin e madh të Irakut, Artan Hoxha zbulon dënimin e tmerrshëm për shqiptarin

Artan Hoxha ka folur për dënimin e Xhuljano Prengës, shqiptarit me nënshtetësi suedeze, që ekzekutoi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

I nxehti afrikan ‘pushton’ Shqipërinë, temperaturat do të arrijnë deri në 43°C

Këtë javë vendi ynë pritet të përjetojë “ferrin mbi tokë” me temperatura tepër të larta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge në Durrës

Është arrestuar një 20-vjeçar në Durrës. Orito Mema banues në Durrës,akuzohet për veprën penale “Prodhimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME