Categories Lajme

Shqiptari merr fisin dhe i shkon në shtëpi italianëve, i bën për spital me lopatë

“Do t’ju vras të gjithëve”! Me këto fjalë kërcënuese i është drejtuar një i ri shqiptar fqinjëve në Itali. Incidenti ndodhi në qytetin Policoro të provincës Matera, pas një sherri mes dy familjeve. Sipas mediave italiane, ngjarja ka ndodhur në fund të muajit shtator, por është raportuar ditën e sotme. Pas konfliktit 22-vjeçari shqiptar shkoi tek fqinjët bashkë me gruan e tij dhe disa anëtarë të tjerë të familjes duke bërtitur dhe kërcënuar.

“Sot do t’ju vras ​​të gjithëve!”, u shpreh ai me tona të ashpra,  para se të shtynte një grua 66-vjeçare, duke e rrëzuar atë në tokë. Më pas së bashku me bashkëpunëtorët e tij i riu shqiptar hyri në shtëpi duke rrahur fqinjët me një lopatë  dhe shkop hekuri.

E gjithë skena është parë edhe nga fëmijët, të cilët ishin të pranishëm. 22-vjeçari tashmë është arrestuar me akuzën e përndjekjes dhe plagosjes me dashje. Për të njëjtat vepra penale akuzohen edhe anëtarët e tjerë të familjes.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME