Categories Politike

Korreshi në Kuvend: Nuk ka mace se janë në spital duke ngrënë minjtë

Deputeti i PD-së Saimir Korreshi gjatë fjalës së tij sot në parlament, foli mbi mjekësinë duke thënë se nuk duhet të ndalemi vetëm te vaksinimet por edhe kushtet në spitale. Kujtojmë se muajin e kaluar salla shpërtheu në të qeshura kur Korreshi përshkroi situatën në spitalin e Fierit duke thënë se gjenden minj kudo.

Sot deputeti nuk i la mënjanë batutat dhe narrativën e tij humoristike duke iu drejtuar sallës me frazën: Ju qeshët herën e parë, po hajdeni sot në Lushnjë, nuk ka mace se i kanë cuar në spital të hanë minjtë. Ai e përfundoi fjalën e tij duke thënë se në qytetin e tij të lindjes përgjigjia e skanerit vonon 4 javë dhe se duhet mik i fortë për tu vaksinuar me Pfizer.

Korreshi:
“Nuk e kemi vetëm te vaksinat, për hir të vërtetës i gjithë grupi parlamentar ka qenë pro. Në lushnjë duhet mikm i fortë për të bërë Pfizer, për një skaner duhen dy javë dhe atehërë virusi ka kaluar dy herë në trupin e njeriut. Skaneri i spitalit në Lushnjë do mik, 4 jave qe qytetaret te marrin pergjigjiet.

Dua ti falenderoj mjekët por jo drejtuesit, në kulmin e pandemisë, ju ftoj të vini ta shikoni urgjencën. Nuk ju kërkoj shumë kohë, vetëm atë që harxhoni në parukeri, ju qeshët herën e parë se aty kalojnë minj, sot aty nuk gjenden mace i kanë cuar në spital të hanë minjtë. Do tju lutesha të gjithëve që me rrogën tuaj të parlamentit do tia dilnit në fund të muajit, jo më me rrogën e qytetarit”

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Politike

Princi William i dorëzon titullin e lartë ‘OBE’ pedagogut shqiptar Andi Hoxhaj

Princi William i ka dorëzuar pedagogut shqiptar Andi Hoxhaj titullin e lartë të Urdhrit më…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Berisha: Beleri në burg për interesat mafioze të Olsi Ramës dhe Edi Ramës në brigjet e Himarës

Kreu i PD, Sali Berisha deklaroi sot se vendimi për të mbajtur në burg Belerin…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Kërkesa e Zelenskyt për prodhim municionesh për Ukrainën, Rama: Të gjithë thanë po, jo vetëm Shqipëria

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka deklaruar se vendet e Ballkanit Perëndimor i kanë thënë…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Pse ishte Alex Soros në samit? Rama nuk ia kursen gazetares: Harroi të të pyeste ty

Është zhvilluar ditën e stome në Tiranë Samiti BE- Ballkani Perëndimor. Teksa është ezauruar e…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Shtyhet seanca për Belerin, avokati: Proces i montuar për të mbajtur Himarën

Shtyhet për në 5 mars seanca për Alfred Belerin, kryebashkiakun e pabetuar të Himarës. Në…

LEXO ME SHUME