Categories Kuzhina

Si gatuhen qiqrat? Një guidë e shpejtë me 6 hapa

Qiqrat janë shumë të pasura në proteina dhe fibra. Ato i bëjnë më të shijshme sallatat tuaja, pastat apo tacos.

Por si gatuhen qiqrat?

1.Si fillim mbushni një enë me ujë dhe fusni qiqrat brenda. I lini të qendrojnë aty për 12 orë. Nëse kuzhina juaj është shumë e ngrohtë atëherë mund t’i ruani në frigorifer për të shmangur fermentimin.

2.Pas 12 orësh, do të shikoni se qiqrat e kanë rritur madhësinë e tyre

3.Kullojini, hidheni lëngun aktual dhe shpëlajini me ujë të ftohtë. I vendosni në një tenxhere me ujë të ftohtë, me volum 2 herë më shumë sesa sasia e qiqrave. I shtoni 1 lugë gjelle kripë dhe i lini të ziejnë në zjarr në nxehtësi mesatare për 1 orë.

4.Pasi të ketë kaluar një orë, merrni një kokërr dhe provoni ta shtypni me pirun. Nëse shtypet atëherë kjo tregon se qiqrat janë gati. Nëse jo, i lini sërish në zjarr duke i kontrolluar çdo 10 minuta. Disa lloje të caktuara qiqrash mund të duan deri në 2 orë kohë zierjeje.

5.Pasi qiqrat të jenë bërë, i kulloni në ujë të ftohtë. Pasi të jenë tharë disi, mund t’i përdorni në recetat tuaja.

6.Mos harroni se qiqrat bëjnë pjesë në grupin e superushqimeve dhe janë shumë të rekomanduara për një shëndet të mirë

Për 4 racione na duhen:

250gr qiqra

pak selino
1 qepe
1 karote
1 gjoks pule të tretur në pjesë të vogëla
1 filxhan vaj
1 presh të prerë vogëla
2 thelpa hudher
1 piperke të kuqe të prerë në copëza të vogëla
salce domatesh
rigon, piper të zi dhe kripë

Përgatitja: I vëmë qiqrat një natë më parë në ujë që të fryhen,
në tenxheren që kemi vënë një natë më parë qiqrat të fryhen shtojmë: karoten, qepen, selinon.

Në një tigan tjeter shtojmë pulen, preshin piperkën hudhren dhe i skuqim pak.

Hedhim më pas dhe salcen, rigonin ,kripën, piperin e zi.
Më pas lëreni të ziej në zjarr të avashtë për 30 minuta, derisa të zbuten qiqrat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kuzhina

Kjo picë e shijshme nuk do ju shëndoshë

Nëse hani shpesh pica dhe dëshironi të hiqni qafe sasinë e tepërt të karbohidrateve, kjo…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Video/ Tavë me makarona

Recete nga znj Eneida Përbërësit 300 gr makarona 200 gr mish të grirë 2 qepë…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Qofte me pure patate në furrë…

Qofte me pure patate në furrë . Përbërësit: Për purenë: 1 kg patate 1 gotë…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Qofte me patate

Nuk kanë stinë apo vakt, recetat me qofte janë ‘të mirëpritura’ çdoherë në shtëpitë tona.…

LEXO ME SHUME
Categories Kuzhina

Lulelakër në furrë me salcë beshamel nga zonja Albana

Lulelakër në furrë me salcë beshamel Përbërësit: 1 kg lulelakër 2 lgj gjalpë 3 lgj…

LEXO ME SHUME