Categories Showbiz

Si u vetëquajta “Ceke”?, Sejfulla Myftaraj: Kush më mbajti në Berat…

Aktori dhe komediani i njohur shqiptar Sejfulla Mytaraj i njohur nga të gjithë si Cekja i Beratit, ka rrëfyer momente pikante por edhe prekëse nga jeta e tij.

Ai ka rrëfyer në studion e “Quo Vadis” të moderatores Pranvera Borakaj në Vizion Plus, se si i mbeti pseudonimi Ceke, dhe se si e thërrasin në Berat, qytetin ku ai vijon të jetojë dhe punojë gjatë gjithë jetës së tij.

Pjesë nga biseda:

Pranvera Borakaj: Si të thërrasin më shumë në rrugët e Beratit, ku vazhdon të jetosh dhe nuk je shkëputur, Babuç apo Cekja?

Cekja: Me Beratin jam i lidhur jashtëzakonisht shumë, sepse kam një jetë që jetoj, kam punuar dhe vazhdoj të punoj sot e kësaj dite.

Pranvera Borakaj: Si të thërrasin Ceke apo Babuç?

Cekja: Ka ngelur Ceke, as vete nuk e di se si më është vënë emri Ceke, e kam shpikur vetë. Kur kam qenë i vogël shkoja në fshatin  e lindjes në Skrapar. Gjyshja kishte keca, i nxirrte për të ngrënë dhe ju jepte dushk, edhe ju thërriste kec, kec, kec, dhe unë ju thërrisja, cek, cek, cek dhe më ngeli mua Ceke.

Pranvera Borakaj: Si ka mundësi që nuk u shkëpute asnjëherë nga Berati, pasi kryesisht aktorët nga qytete të ndryshme në një moment të caktuar, ku rolet dhe jeta ju jepnin mundësi për të jetuar në Tiranë, shkëputeshin dhe vinin këtu, pse kjo zgjedhje?

Cekja: Unë jam i lidhur shumë me familje, kam dy goca dhe një çun, dhe në fundjavë ne mblidhemi të gjithë në shtëpi. Vetëm nga gocat nuk kam ikur nga Berati. Kam patur oferta shumë për të ardhur të Portokallia dhe Al Pazari.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

Katy Perry: U shfaq në finalen e American Idol me një fustan që kishte mbi të fytyrat e 168 konkurrenteve

Katy Perry u shfaq në finalen e “American Idol” me një fustan që i bën…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Zgjidhen 5 finalistët e BBV3. Ata përfitojnë secili 10 mijë euro

Brother Albania VIP 3 do të ketë 5 finalistë ndërkohë që nga fundi i prime…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Amos Zaharia flet për divorcin e motrës së tij nga Princi Leka

Aktori i njohur Amos Zaharia ka folur për herë të parë në lidhje me divorcin…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ikën Buçko, vjen Robert Aliaj, sfidë e fortë mes Florjan Agalliut dhe Valer Kolnikajt pas televotimit

Robert Aliaj Dragot është fermeri më i ri V.I.P. që i bashkohet eksperimentit social, unik…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ja kë sheh fitues ish-banorja, një rrëfim i sinqertë nga Rike Roçi: Në Itali jam bullizuar…

E ftuar sot në Top Albania Radio, Rike Roçi ka komentuar rrugëtimin në “BBV3”, ka…

LEXO ME SHUME