Categories Sport

Skandal në Greqi/ Tifozët e AEK sulmojnë me bomba molotov tifozët e Ajax

Një incident i rëndë është shënuar para ndeshjes së AEK dhe Ajax e vlefshme për Champions League. Ndeshja përfundoi 0-2 për skuadrën holandeze por para se të fillojë ndeshja janë plagosur shumë tifozë të tyre.

Në distancë mes tifozerisë ka filluar një sherr verbal ndërsa ata të AEK kanë filluar të hedhin flakandantë në drejtim të tifozëve holandez, ndërsa në një moment pranë tyre ka shpërthyer edhe një bombë molotov por për fat nuk ka prekur asnjë nga tifozët, por skandali më i madh është se kjo skenë ndodh para syve të Forcave Speciale, të cilët nuk reagojnë aspak.

Ndërkohë 8 tifozë të Ajax janë gjakosur në kokë dhe fytyrë si pasojë e dhunës së ushtruar nga policia me shkop gome.
Sipas lajmeve të shpërndara në mediat në të gjithë Europën mësohet se brenda tifozëve të Ajax janë infiltruar edhe ultras të Panathinaikos, ekip grek që njihet për rivalitetin e egër me ata të AEK.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME