Categories Bota, Lajme

Skoci Ngjarja e rëndë/ U ngatërrua në rripat e çantës, ndërron jetë vajza 14 muajshe

Një vajzë 14-muajshe ka vdekur në Skoci, pasi u ngatërrua në rripat e një çantë, duke u mbytur.

Mia Macphee, nga Alness, në veri të Skocisë, vdiq në aksidentin tragjik dhe prindërit e saj kanë lëshuar një paralajmërim për të tjerët për rreziqet e varjes së gjërave nga dyert me fëmijë përreth.

Prindërit e saj Connor dhe Hannah ishin larguar vetëm për disa minuta kur vajza e tyre, e cila zakonisht ishte e zhurmshme, heshti.

Connor shkoi të shikonte dhe gjeti Mian të ngatërruar në një çantë shpine të vogël me rripa të hollë që varej nga dera.

Ndërsa e zgjidhi atë, Connor bërtiti për partneren e tij, e cila e çoi Mian në dyshemenë e kuzhinës dhe thirri një ambulancë në spitalin Raigmore.

Bebi Mia kishte mbetur pa oksigjen dhe iu deshën 30 deri në 45 minuta që zemra e saj të fillonte të rrihte sërish. 1-vjeçarja u transferua në spitalin e Edinburgut, ku familja e tij kaloi pothuajse katër ditë me të para se të ndërronte jetë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME