Categories Sport

Skualifikohet atletja, kreu një pjesë të garës me makinë

Një atlete e njohur skoceze është eliminuar nga kompeticioni, pasi përdori makinën për të kryer një pjesë të garës së saj.

Joasia Zakrzewski e mbylli në vendin e tretë garën 2023 GB Ultras nga Manchesteri në Liverpool, por dyshohet se për më shumë se 3 kilometra udhëtoi me makinë.

Atletja 47-vjeçare nga Dumfries u gjurmua përmes një GPS që mbulonte të gjithë gjatësinë prej 80 km të garës dhe rezultoi se në një pjesë të saj ajo arriti të kryente 1.6 km vetëm për 40 sekonda.

Çështja i ka kaluar tashmë Federatës Britanike të Atletikës, e cila pritet të vendosë dënimin për sjelljen josportive të atletes.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME