Categories Lajme

Studentët vijojnë ngujimin/ Fati i protestës vendoset sot

Studentët në fakultetet e Ekonomisë dhe Drejtësisë kanë ndenjur të ngujuar edhe mbrëmjen e djeshme.

Dhjetëra të rinj kanë kaluar natën në ambientet universitare. Të rinjtë thotë se kanë kaluar një mbrëmje shumë të vështirë pa ushqim dhe ngrohje.

“Kaluam një mbrëmje të vështirë, mezor kemi mundur të marrim pak ushqim, ngrohje nuk kishim , ishte shumë ftohtë.”-tha një studentë.

Ndërkohë, një tjetër shtoi se fati i protestës do të vendoset në orën 18:00, ku theksoi se nuk duan pranë tyre asnjë parti politike.

“Jemi ne opozita e munguar e vendit, nuk duam asnjë parti politike. Fati i protestës vendoset sot pas mbledhjes në orën 18:00”-tha studenti.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Rama ndan pamjet: Çadra falas për pushuesit në plazhin e Vlorës!

Kryeministri Edi Rama ka ndarë pamjet nga plazhi në Vlorë, që po frekuentohet nga shumë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Reklamonin kalimet e paligjshme për në ishull, Britania fshin 12 mijë postime nga të gjitha platformat sociale

Agjencia Kombëtare e Krimit në Britani thotë se ka hequr nga platformat sociale rreth 12…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Korçë/ Abuzonin s*ksualisht me 16-vjeçaren dhe e shfrytëzonin për prostitucion, arrestohen dy persona

Policia e Maliqit ka arrestuar dy persona të cilët dyshohen se kanë abuzuar seksualisht me…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Qeveria miraton listën e re të barnave të rimbursueshme, ministrja e Shëndetësisë: Shtohen 50 medikamente

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu deklaroi  se në mbledhjen e sotme të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

I vuri flakën tokës, por u dogj edhe vetë, humb jetën 75-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mat ku një 75-vjeçar është djegur pasi i vuri flakën…

LEXO ME SHUME