Categories Sport

Ibrahimoviç, tani e ka me Cristiano Ronaldo-n

Duket se këtë herë vërtetë e ka tepruar, por ky është Ibra. Zlatan Ibrahimovic njihet si një lojtar i guximshëm i cili nuk nguron asnjëherë të thotë atë që ka në mendje.

Ai aktualisht luan shumë larg Europës, pikërisht në MLS amerikane te LA Galaxy.Gjatë një interviste, sh-lojtari i Juventus, Inter, Manchester United dhe shumë skuadrave të tjera, ka dhënë mendimin e tij për Cristiano Ronaldo-n dhe transferimin e tij tek Juventus.

Cristiano flet për sfida të reja, ai e quan sfidë të shkojë te një ekip që ka vite që fiton Serie A.

“Meqë do sfida, përse nuk shkon në një ekip të kategorisë së dytë, të bëhesh kampion dhe ta ngjisësh në kategorinë e parë.“Ato që thotë ai janë gjepura, të shkosh tek Juventus nuk është sfidë.”

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME