Categories Lajme

Stuhia e tmerrshme mban të “gjunjëzuar” Italinë

Dy persona të tjerë kanë gjetur vdekjen, ndërsa Italia është gjunjëzuar nga moti i keq.

Mediat italiane flasin për rreth 20 të vdekur në total ndërkohë që meterologët parashikojnë që shiu i rrëmbyeshëm dhe stuhitë do të vazhdojnë në disa pjesë të Italisë këtë fundjavë, me Lacion, Kampanian, Emilia Romanjën dhe Veneton.

Problematike me sa duket është situata edhe në Siçili, Gjenova, apo Venecia.

Dëmet materiale parashikohen në 1 miliard euro, por ende pa përfunduar stuhitë, kjo shifër pritet të rritet ndjeshëm.

Në shumë zona shkollat janë mbyllur, shumë qytete janë përmbytur, ndër to edhe Venecia.

14 milionë pemë janë shkatërruar, ndërsa siç parashikohet, numri i këtyre pemëve mund të rikuperohet vetëm pas 100 vitesh.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Horoskopi për ditën e Premte, 19 Prill 2024

Dashi Do të jeni të shqetësuar për shkak të disa debateve që keni pasur së…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

‘Koka’ e mafias/ Prokuroria ekuadoriane lidh shqiptarin Dritan Gjika dhe 4 persona të tjerë me pastrimin e 31 milionë dollarëve

Një gjykatës kundër korrupsionit vendosi të lidhë këtë të enjte, pesë persona të tjerë me…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vrasja e Gentian Bejtjas: Zbulohet një mjet tjetër i autorëve, dyshohet ka lëvizur drejt Kamzës

Hetimet për vrasjen e Gentian Bejtajt të kryer më 15 mars të këtij viti, kanë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Shqipëria e 6-ta në Evropë për aksidentet, ekspertët: Shkak, sinjalistika në rrugë

Raporti më i fundit i Institutit Europian të statistikave e rëndit vendin tonë të gjashtin…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Dyshohet se dhunoi bashkëshorten e tij, arrestohet 62-vjeçari në Korçë

Policia në Korçë ka arrestuar një 62-vjeçar, pasi dyshohet se ka dhunuar bashkëshorten e tij.…

LEXO ME SHUME