Categories Lajme

Takimi i parë që u kthye në tragjedi, si humbën jetën dy të rinjtë. Prindër të dy fëmijëve

Do të duhej që të ishte një ditë e këndshme, mirëpo rezultoi tragjike për një çift që sapo ishin njohur dhe sapo kishin lënë takimin e tyre të parë. Sarah Jayne Thomas 28 vjeç dhe Tim Grace 31 vjeç humbën jetën në një aksident tragjik kur makina tip BMW doli nga rruga dhe u përplas me pemën në një autostradë në Britani të Madhe.

Policia tha se 31-vjeçari humbi kontrollin e mjetit, që lëvizte me më shumë se 160 km/h. Të dy ishin të divorcuar dhe prindër të dy fëmijëve secili. Sarah dhe Tim sapo ishin njohur me njëri-tjetrin dhe ditën që ndodhi aksidenti ata kishin dalë për herë të parë në një takim.

Dëshmitarët i thanë policisë se e kishin parë çiftin në lokal duke porositur dy shishe verë, para se të largoheshin dhe të përfshiheshin në aksidentin tragjik.

Kurse një punonjës i lokalit u tha hetuesve se të dy dukeshin të dehur. Policia tha se automjeti tip BMW po udhëtonte me shpejtësi tepër të lartë dhe tej normave të lejuara. Nga ekspertiza mjeko-ligjore u arrit në konkluzionin se 31-vjeçari kishte nivele të larta të alkoolit në gjak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME