Categories Lajme

Targat gjermane që çuan në zbardhjen e atentatit në Don Bosko

RE HX 112 është targa gjermane që zbuloi se Nikoll Sherrniku ishte personi që siguroi targat e makinës BMW Seria 5 që përdorën vrasësit në sulmin me armë në lokalin e Fatjon Muratit e Don Boskos.

Nga breshëritë e plumbave të qëlluara nga makina, më 12 Mars të 2023, humbi jetën banakierja e lokalit, Mimoza Paja. Shënjestër ishin familjarët e Fatjon Muratit, një personi me precedent penal.

Targat gjermane u futën në Shqipëri afro 9 muaj para ngjarjes nga Sherrniku i cili prej Gushtit 2022 ndodhet në burg për një arsenal armësh që iu kap teksa lëvizte me makinë në qytetin e Lezhës.

Targat janë identifikuar nga pamjet filmike që ka administruar policia në zonën ku ndodhi ngjarja, ndërsa blerja e tyre nga 28-vjeçari është konfirmuar edhe nga përfaqësuesit e servisit në Gjermani ku u morën nga Sherrniku.

Megjithatë, Sherrniku, të cilit iu komunikua masa e arrestit në qeli, ka refuzuar të flasë lidhur me këtë çështje.

Policia dyshon se sulmi me armë ishte pjesë e një zinxhiri përplasjesh mes dy grupeve kriminale rivale, një version ky që po përforcohet edhe pas zbulimit së të pronësisë së targave të mjetit të përdorur në atentat.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME