Categories Showbiz

Të mbuluara nga luksi, Rita Ora dhe Dua Lipa i vënë “flakën” tapetit të kuq në “Met Gala 2023” (FOTO)

Këngarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka rrezatuar me energjinë e një princeshe në mbrëmjen e ”Met Gala 2023”, ku kishte veshur njjë fustan të markës “Chanel” të shoqëruar me një gjerdan diamanti 100 karatësh.

Ajo u shfaq e veshur me një fustan të bardhë, të njëjtin dizajn që Claudia Schiffer e kishte veshur në koleksionin e modës vjeshtë 1992.

Gjithashtu ylli i muzikës Pop Rita Ora tërhoqi vëmendjen me pamjen e saj, e cila ishte kuruar deri në detaje. Ajo kishte veshur një fustan të zi, transparent, i cili i nxirrte në pah linjat trupore, kombinuar me bizhuteri të markës “Buccellati” me vlerë 90 mijë dollarë.

Këngëtarja ishte  shoqëruar nga bashkëshorti i saj, regjisori Taika Waititi, i cili dukej elegant i veshur me një xhaketë të gjatë, të kombinuar me pantallona të bardha.

Thënë me pak fjalë dy yjet e muzikës Pop, Dua Lipa dhe Rita Ora shkëlqyen në mbrëmjen madhështore, ku morën pjesë personazhe të famshme botërore.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

Katy Perry: U shfaq në finalen e American Idol me një fustan që kishte mbi të fytyrat e 168 konkurrenteve

Katy Perry u shfaq në finalen e “American Idol” me një fustan që i bën…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Zgjidhen 5 finalistët e BBV3. Ata përfitojnë secili 10 mijë euro

Brother Albania VIP 3 do të ketë 5 finalistë ndërkohë që nga fundi i prime…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Amos Zaharia flet për divorcin e motrës së tij nga Princi Leka

Aktori i njohur Amos Zaharia ka folur për herë të parë në lidhje me divorcin…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ikën Buçko, vjen Robert Aliaj, sfidë e fortë mes Florjan Agalliut dhe Valer Kolnikajt pas televotimit

Robert Aliaj Dragot është fermeri më i ri V.I.P. që i bashkohet eksperimentit social, unik…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ja kë sheh fitues ish-banorja, një rrëfim i sinqertë nga Rike Roçi: Në Itali jam bullizuar…

E ftuar sot në Top Albania Radio, Rike Roçi ka komentuar rrugëtimin në “BBV3”, ka…

LEXO ME SHUME