Categories Bota, Lajme

I riu turk rikthehet në banesën e rrafshuar nga tërmeti dhe nxjerr arkën me monedha ari

Oğuzhan Akkoç, i cili jeton në lagjen Yeşilyurt të Malatyas, shpëtoi me ndihmën e një luge gati një milion monedha ari nga rrënojat e shtëpive të shkatërruara në tërmetet e 6 shkurtit.

24-vjeçari, shtëpia e të cilit u shkatërrua në tërmetin e dytë të 6 shkurtit, shkoi në rrënojat e shtëpisë së tij, nga e cila nuk mundi të gjejë asgjë nga ajo që kishte pasur.

Por, megjithatë kërkoi ndihmën e një drejtuesi makinerie ndërtimi për të nxjerrë nga banesa e rrafshuar një kuti me monedha ari, që qëndronte e fshehur nën rrënoja.

Vlera e monedhave të gjetura është 1 milion lira turke, ose rreth 46.800 euro.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME