Categories Lajme

Thirrjet kundër shqiptarëve në Bularat, reagon Bushati: Benjamin Disraeli na la një këshillë…

Ministri Ditmir Bushati ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar ditën e djeshme në Bularat ku gjatë varrimit të Kostandinos Katsifas nacionlaitët grekë shpërthyen në thirrje raciste dhe antishqiptare.

Bushati përmes një postimi në rrjetin social ‘Twitter’ ka cituar një shprehje të ish- kryeministrit britanik Benjamin Disraeli, për të shpjeguar dhe qëndrimin e autoriteteve shqiptare.

Postimi i Bushatit:

Benjamin Disraeli na la një këshillë për të gjitha kohët: “rrethanat janë përtej kontrollit njerëzor, por sjellja jonë është në fuqinë tonë”. Si politikanë ne gjykojmë vetëm nga veprimet tona për të përzënë dhe për të zbutur rrethanat.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME