Categories Lajme

Trafik kokaine dhe heroine nga Shqipëria në Itali, 11 persona të arrestuar! Hetimet zbuluan se…

Autoritetet italiane kanë zhvilluar mëngjesin e sotëm (26 mars) një operacion antidroge, ku janë arrestuar edhe 11 persona.

Mediat në shtetin fqinj raportojnë se transporti i lëndëve narkotike kokainë, heroinë apo hashash bëhej nga Shqipëria në drejtim të Italisë.

Operacioni blic nisi në zonën e Vibos, bazuar në rezultatet e hetimeve komplekse të kryera nga Njësia Hetimore e Karabinierëve të Napolit.

Hetuesit pretendojnë gjithashtu se kanë identifikuar kanalet e furnizimit të drogës, të cilat udhëtonin edhe në rrugët që vinin nga jashtë, veçanërisht nga Shqipëria, dhe në kanalet e rishitjes edhe jashtë Kalabrisë, si ato të drejtuara drejt Siçilisë .

Ky është vazhdimi i operacionit të njohur si “Maestrale-Carthago” dhe që dyshohet se personat e trafikut të drogës janë pjesë “Ndrangheta”.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

I nxehti afrikan ‘pushton’ Shqipërinë, temperaturat do të arrijnë deri në 43°C

Këtë javë vendi ynë pritet të përjetojë “ferrin mbi tokë” me temperatura tepër të larta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge në Durrës

Është arrestuar një 20-vjeçar në Durrës. Orito Mema banues në Durrës,akuzohet për veprën penale “Prodhimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME