fbpx
Turizëm

Mbytet anija në Dhërmi për qëllime turistike, Rama: Destinacion i ri për zhytje

Një ish- anije ushtarake është mbytur ditën e sotme për qëllime turistike. Ajo do të shërbejë si një atraksion turistik në ujërat e Drimadhesit në Dhërmi për të apasionuarit pas zhytjes.

Me miratimin e ligjit për aktivitetet detare i hapet tashmë rruga e krijimit të porteve dhe shfrytëzimit të ujërave edhe nga jahtet, por jo vetëm edhe për pjesën nënujore. Anija e cila u mbyt sot qëllimisht do të jetë një destinacion turistik nënujor dhe do të përfshihet në hartën e aktiviteteve turistikë detare në Shqipëri.

Për më tepër anija u mbyt nga Forcat Detare dhe në momentin e mbytjes ishte e braktisur teksa i pranishëm për të vëzhguar këtë ngjarje ishte dhe ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi. STATUSI NGA EDI RAMA BeautifulAlbania Një destinacion i ri për zhytje Kjo ish anije ushtarake🛥️, tashmë do të shërbejë si një atraksion turistik nënujor Dhërmi

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button