Categories Lajme

Turizmi dentar, në “Hospital One” në Shkodër, rezervojnë anglezët

Shqipëria, përveç bukurive natyrore dhe traditës mikpritëse, po konsiderohet nga turistet edhe si një destinacion i jashtëzakonshëm për turizmin dentar. Vendndodhja e saj po tërheq vëmendjen e të huajve, nga të gjitha anët e botës, dhe media ndërkombëtare po raporton gjithnjë e më shumë për potencialet e turizmit në këtë vend.Nga veriu në jug, nga malet në bregdet, turizmi në Shqipëri po përjeton një rritje të shpejtë. Por, turistët nuk po vijnë më vetëm për të shijuar natyrën e mrekullueshme, por edhe për të kujdesur për shëndetin e tyre në mënyrë të shpejtë, më të lirë dhe më të efektshme.

Në qytetin e Shkodrës, vizitorët po shfrytëzojnë udhetimin e tyre për të marrë kujdesin dentar. Në “Hospital One”, një qendër spitalore, e specializuar në këtë fushë në Veri, pacientët nga Franca, Gjermania, Holanda, dhe veçanërisht nga Anglia kryesojnë listen e rezervimeve të sherbimit dentar pergjatë gjithë muajve të veres. Paketat “All inclusive” ofrojnë trajtimin dentar në bashkëpunim me një eksperiencë turistike të plotë, duke i dhënë mundësinë vizitorëve të eksplorojnë jo vetëm Shkodrën, por gjithë bukuritë e Shqipërisë.

Larissa, ishte pacientja e radhes nga Londra, që sapo përfundoi një trajtim të ndërlikuar të dhëmbëve në “Hospital One” përmes teknologjisë së fundit të implantologjisë së guiduar robotike.

Në “Hospital Onë” Shkoder, po përdoret teknologjia më moderne në trajtimin dentar, duke u mundësuar pacientëve vendosjen e dhëmbëve përfundimtare brenda pak ditësh. Në këtë spital, gjatë sezonit turistik, ofrohet një zbritje deri në 40% për implantet dentare gjermane, italiane dhe amerikane.

Përveç kujdesit dentar, “Hospital Onë” në Shkodër ofron edhe shërbime kirurgjikale plastike për pacientët e tyre. Me një ekip mjekësor të specializuar nga Egjipti dhe Spanja, po kryhen të gjitha llojet e operacioneve plastike, duke filluar nga largimi I obezitetit deri tek rimodelimi I pjesëve të trupit.
Me një kombinim të trajtimit të shëndetit dhe eksperiencave turistike të shkëlqyera, të huajt po ndihen të kënaqur dhe të mbushur me energji për të eksploruar gjithçka që Shqipëria ka për të ofruar.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge në Durrës

Është arrestuar një 20-vjeçar në Durrës. Orito Mema banues në Durrës,akuzohet për veprën penale “Prodhimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME