Categories Bota, Lajme

Turqi\ Përmbyset autobusi në Bursa, 2 studentë dhe shoferi humbin jetën

Një autobus turistik me studentë që ktheheshin nga Bursa për në Ankara është përplasur me një trafik-ndarëse.

Në aksident humbën jetën shoferi dhe 2 studentë, si dhe u plagosën shumë të tjerë. Nxënësit e plagosur u dërguan menjëherë në spital dhe gjendja e tyre paraqitet e mirë.

Brenda në autobuzin turistik ndodheshin 37 nxënës 7 fëmijë të mesuesëve dhe 3 mësues. Pas aksidentit menjëherë në vendin e ngjarjes ndërhynë ekipet mjekësore, xhandarmëria si dhe zjarrëfikëset. Nga hetimet paraprake dyshohet se shkak i aksidentit ishte shpejtësia tej normave të lejuara. Për shkak të aksidentit autostrada Bursa-Ankara u mbyll.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME