Categories Lajme

“Turqia sundon…”/ Qytetari para parlamentit kërcënon: Do ju hedh në erë! Ja çfarë shkrimi kishte në makinën e tij

Një alarm u dha në Parlament kur një makinë rurale arriti në Evzones, para monumentit të Ushtarit të Panjohur, duke shkaktuar ndërhyrjen e menjëhershme të policisë. Sipas informacioneve, një burrë po transportonte materiale të ndezshme në automjet dhe bërtiste: “Unë do të të hedh në erë”.

Titulli i shkruar nga qytetari lexonte: “Turqit sundojnë Evropën” dhe “Gjykata Popullore”. Pas kësaj, efektivët e policisë kanë mbërritur në vendngjarje, duke neutralizuar personin ende të pa identifikuar.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Gjykata vendosi burg me afat për Armando Sulejmanin/ Zbardhet dëshmia…

Gjykata e Durrësit ka vendosur masën arrest me burg për 2 muaj për Armando Sulejmanin,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ I shpallur në kërkim, arrestohet 40-vjeçari

Ditën e sotme, në rrugën “Jordan Misja”, forcat e policisë kanë arrestuar shtetasin Kledist Hysa,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Zbardhet ngjarja në Don Bosko/ Kasandër Noga dyshohet se dha urdhër për vrasje, por autorët ngatërruan objektivin

Drejtori i Policisë Tiranë Tonin Vocaj ka zbardhur detaje për një ngjarje e rëndë kriminale,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Zgjidhja nuk ishte vrasja”, sociologu për ngjarjen në Durrës: Familja shqiptare është zhytur thellë në kriminalitet

Sociologu, Gëzim Tushi, ka komentuar ngjarjen e rëndë që u raportua mëngjesin e kësaj të premte në…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Zbardhet dëshmia e djalit që vrau babanë: I thashë çohu dhe e qëllova katër herë me pistoletë

Është zbardhur dëshmia e djalit të madh të familjes Meta, Hyseni, i cili vrau babanë…

LEXO ME SHUME