Categories Lajme

U kapën me 20 kg kokainë/ Agim Kajmaku dhe nipi i tij mohojnë akuzat: Nuk dinim gjë!

Agim Kajmaku dhe nipi i tij të arrestuar pak ditë më parë pasi iu kapën 20 kg kokainë në vazot e luleve kanë mohuar përfshirjen në kultivimin e lëndëve narkotike.

Në dëshminë e dhënë për policinë italiane ata janë shprehur se nuk dinin asgjë për praninë e lëndës narkotike. Sipas mediave italiane, Kajmaku dhe nipi i tij po mbahen në burgun e Fermos. Avokati i tyre Vittorio Supino u shpreh se po punon për zbardhjen e pozicionit të klientëve të tij.

Ai foli për një shirit ngjitës që u sekuestrua në momentin e arrestimit të tyre, duke theksuar se nuk është i njëjti shirit i përdorur për paketimin e thasëve me kokainë. Media italiane shkruan se të hënën lënda narkotike do të dërgohet në Anoka për t’u analizuar dhe për përcaktuar përqindjes e pastërtisë së saj. Ndërkohë hetuesit vijojnë hetimet për të zbardhur si është dërguar në fidanishte 18.8 kg kokainë e cila ishte fshehur në vazot e luleve që ishin blerë nga Agim Kajmaku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Përmbyset mjeti në autostradën Levan-Fier, detajet e para

Një aksident është shënuar pak minuta më parë në autostradën Levan-Fier, në afërsi të Spitalit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjergj Luca denoncon “Vodafone”: Më faturuan 1400 euro për 7 minuta “Roaming”

Kompania më e shtrenjtë telefonike “Vodafone Albania” është kthyer në problemin e përditshëm të qytetarëve…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME