Categories Lajme

Unaza e re/ Banorët-Ramës: makinerive do u vëmë flakën

Protesta e banorëve të Astirit ka hyrë në ditën e saj të 36. Në mbështetje të tyre është edhe kreu i PD-së Lulzim Basha dhe deputetët e opozitës.

‘Projekt hajdutësh-qeveri hajdutësh’.
Thirrjet e banorëve janë drejtuar kundër kryeministrit Edi Rama dhe kërkojnë largimin e tij.
Banorët gjithashtu u kanë bërë thirrje firmave të ndërtimit se do tu përgjigjen nëse afrohen.
‘Po afruat makineritë, do t’i djegim me benzinë. Shtëpitë do t’i mbrojmë me gjak’, kanë thënë ata.

Protestuesit e Unazës së re kanë dhënë mbështetjen e tyre edhe për studentët.
‘Studentët janë shpirti ynë. Rama do të ngelë në klase në qershor. Nuk do të marrë votat tona’, janë disa prej thirrjeve të banorëve.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME