Categories Lajme

‘Unaza e Re’/ Rama: Përgëzime familjeve që po ndahen nga lukunia e SHQUP

Nëpërmjet ‘Twitter’-it, Edi Rama përgëzoi familjet që preken nga projekti i Unazës së Re dhe që po largohen nga shtëpitë e tyre, duke përfituar sipas ligjit për banesat sociale ose me bonus qiraje.

Rama shkruan se këto familje po ndahen nga lukunia e SHQUP-it (PD-së).

Sipas kryeministrit, hesapet e Lulzim Bashës s’kanë lidhje me interesat e qytetarëve.

Megjithatë, banorët e Astirit reaguan më parë se përkundër video-s së shpërndarë nga Erion Veliaj mbrëmjen e djeshme, se dy banesa u shembën duke i hapur rrugë projektit, asnjë banesë nuk është shembur dhe asnjë nuk do të preket.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME