Categories Lajme

Urdhri i Lleshajt: Inspektorët e policisë mbi 27 vjeç me 5 vite eksperiencë pune do ngrihen në detyrë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka shpërndarë një urdhër për komisariatet e Policisë në vend për të përzgjedhur 10 inspektorë që mund të përfitojnë më pas ngritje në detyrë. Në urdhrin që ka mbërritur në komisariate listohen 6 kritere, mes të cilëve edhe mosha nga 27 deri në 35 vjeç ndërsa nga ana tjetër edhe një eksperiencë profesionale mbi 5 vite punë. Ky kriter përjashton nga gara të gjithë inspektorët mbi 35-vjeç pavarësisht eksperiencës shumë-vjeçare profesionale.

ABC ka siguruar pikërisht shkresën që ka mbërritur në Komisariatin e Kavajës ku theksohet se ky hap ka për qëllim promovimin e punonjësve të policisë të cilët kanë rezultate të mira dhe performancë të mirë profesionale gjatë karrierës së tyre.

“Nisur nga domosdomshmëria e promovimit të punonjësve të policisë të cilët kanë rezultate dhe performancë të mirë profesionale gjatë karrierës së tyre policore me qëllim ngritjen e tyre për ecuri në karrierë. Nga ana juaj përzgjidhen 10 punonjës policie me gradën Inspektor për ngritjen në karrierë .

Gjatë procesit të përzgjedhjes së punonjësve të policisë do të kemi parasysh kërkesat si më poshtë:

-Të ketë rezultate të mira në punë -Të ketë gradën policore “Inspektor” -Të ketë aftësi fizikisht dhe të përmbushë përgjegjësinë dhe detyrat që i ngarkohen -Të ketë aftësi të mira për zgjidhjen e problemeve -Të ketë mbi 5 vite punë si punonjës policie  -Të jetë i moshës 27 deri në 35 vjeç”, thuhet në urdhër./mv.abcnews.al

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME