Categories Showbiz

Vazhdon roundi i dytë të ekspeditave në nivel qarku për pjesëmarrjen në Festivalin Folklorik të Gjirokastrës

Ditën e djeshme data 10 Mars konkurruan në roundin e dytë të ekspeditave në nivel qarku për pjesëmarrjen në Festivalin Folklorik të Gjirokastrës grupet polifonike të bashkise Himarë: grupi i Pilurit, Himarës, Vranishtit, Bolenës, “10 Shqiponjat” e Tërbacit. Aktiviteti do të vijojë me më grupet popullore të bashkise Selenicë në datën 13 mars 2023. I gjithë aktiviteti u zhvillua në bazë të kritereve artistike dhe rregullores së krijuar për mbarëvajtjen e të gjithë procesit.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

Katy Perry: U shfaq në finalen e American Idol me një fustan që kishte mbi të fytyrat e 168 konkurrenteve

Katy Perry u shfaq në finalen e “American Idol” me një fustan që i bën…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Zgjidhen 5 finalistët e BBV3. Ata përfitojnë secili 10 mijë euro

Brother Albania VIP 3 do të ketë 5 finalistë ndërkohë që nga fundi i prime…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Amos Zaharia flet për divorcin e motrës së tij nga Princi Leka

Aktori i njohur Amos Zaharia ka folur për herë të parë në lidhje me divorcin…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ikën Buçko, vjen Robert Aliaj, sfidë e fortë mes Florjan Agalliut dhe Valer Kolnikajt pas televotimit

Robert Aliaj Dragot është fermeri më i ri V.I.P. që i bashkohet eksperimentit social, unik…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ja kë sheh fitues ish-banorja, një rrëfim i sinqertë nga Rike Roçi: Në Itali jam bullizuar…

E ftuar sot në Top Albania Radio, Rike Roçi ka komentuar rrugëtimin në “BBV3”, ka…

LEXO ME SHUME