Categories Lajme

VIDEO/ E gjetën duke fjetur brenda një makine të vjedhur, polici qëllon me plumb në kokë 17-vjeçarin

Një ngjarje e rëndëështë shënuar në SHBA. Një adoleshent i identifikuar si Dalaneo Martin 17 vjeç është qëlluar për vdekje nga disa policë.

Ngjarja ka ndodhur në ‘Uashington DC’, ku 17-vjeçari ishte duke fjetur në një makinë të vjedhur të parkuar në këtë zonë, në momentin kur polici i vjen me armë në dorë për ta arrestuar, shkruan BBC.

Ai është trembur dhe ka tentuar të largohet me shpejtësi me makinën, brenda së cilës në sediljen e pastme ishte edhe polici. Ky i fundit i ka kërkuar të ndalojë dhe më pas e ka qëlluar me armë 5 herë në kokë.

Departamenti amerikan i drejtësisë ka nisur hetim për rastin, ndërsa familjarët e të riut kërkojnë drejtësi dhe i bëjnë apel autoriteteve të marrin masa ndëshkuese ndaj policit, shkarkim dhe procedim penal ndaj tij

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Djali i madh thuri planin! Vrasja dhe groposja e Pëllumb Metës nga tre fëmijët, zbulohet motivi i krimit. Hyseni i premtoi Hygertës se nëse merrte autorësinë…

21:59 – 03.03.24gsh Hetuesit në Durrës po kalojnë në sitë të imët të gjithë elementët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Përgatituni për një javë me shi dhe borë, ja si do të jetë moti për 5 ditët e ardhshme

Vendi ynë gjatë kësaj jave do të dominohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Ditën e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Aksident në Lushnjë, makina përplas një endacak dhe largohet me shpejtësi nga vendngjarja

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në në aksin rrugor Tre urat – Garbjan,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Plagosen me armë zjarri dy të rinj shqiptarë në Itali

Dy të rinj shqiptarë, të dy 26 vjeç, janë plagosur me armë zjarri në Itali,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Shpërthimi në biznesin e deputetit socialist të Lushnjes, ish-drejtoresha e Tatimeve: Ky është krim shtetëror

Para dy ditësh në Lushnjë ndodhi një shpërthim, ku humbën jetën babë e bir dhe…

LEXO ME SHUME