Categories Kulture

VIDEO-FOTO\ 110 vjetori i Pavarësisë , Roland Runaj dhe Alpha Art Gallery organizoi ekspoziten iLir, janë ekspozuar rreth 60 punime ne pikturë

Me rastin e festimeve te 110 vjetorit te Pavaresise , Roland Runaj dhe Alpha Art Gallery organizoi ekspoziten iLir. Me pjesemarrjen e artistave te rinj dhe miq artiste qe ju bashkuan ketij projekti, u ekspozuan rreth 60 punime ne pikture.

Te vecante kete ekspozite e ben ambjenti ku jane ekspozuar pikturat e cila eshte shtepia e atdhetares Marigo Pozio . Pikerisht 110 vjet me pare ketu valeviteshin te lire flamujt e Pavaresise dhe sot artdashesit kane rastin te admirojne krijimet e artisteve te rinj te qytetit. Ekspozita do qendroje e hapur deri ne mesin e muajit Dhjetor.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kulture

Fest Folk 2024 “Sofra Konispolate”, nata e dytë me dhjetra grupe artistike nga Konispoli, Saranda, Delvina, si dhe nga mbarë Shqipëria dhe Kosova

Për dy netë radhazi, me nismën e bashkisë së Konispolit dhe mbështetjen e Këshillit të…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Në Pallatin e Kulturës “Labëria”, u zhvillua faza finale e festivalit “Gurra Folk Fest”, edicioni i VI

Për të gjashtin vit radhazi, Drejtoria Rajonale e Trashëgimisë Kulturore Vlorë, në koordinim me Drejtorinë…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Përkujtohet Kuvendi i Besës në Senicë

Në fshatin Senicë, të njohur si “ballkon” i krahinës së Rrëzomës, 254 vite më parë…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Këngëtari grek u kërkon falje shqiptarëve: Faleminderit shumë! Disa herë Greqia ju ka lënduar

Këngëtari grek Andonis Remos ka dhënë një koncert mbrëmjen e djeshme në Pallatin e Kongreseve…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Biblioteka Publike “Dritëro Agolli” Fier, pēr të tretin vit radhazi nderon me çmime lexuesit më të mirë të vitit

Biblioteka Publike “Dritëro Agolli” Fier, pēr të tretin vit radhazi nderon me çmime lexuesit më…

LEXO ME SHUME