Categories Lajme

VIDEO/ Këputet njëra nga kabllot e teleferikut, tetë fëmijë dhe dy të rritur ngecin në 370 metra lartësi

Në një zonë malore në veriperëndim të Pakistanit, ka filluar operacioni për shpëtimin e tetë fëmijëve dhe dy të rriturve, të cilët janë bllokuar në një teleferik në rreth 370 metra lartësi.

CNN citon deklaratat e zyrtarit lokal Bilal Ahmad Faizi, se fëmijët që jetonin në provincën e Khyber Pakhtunkhwa ishin nisur me teleferik për në shkollë, kur një nga kabllot u këput në një lartësi të madhe, transmeton Telegrafi.

Tanvir Ur Reman, një zyrtar i qarkut Batagram, raportohet të ketë thënë se operacioni i shpëtimit u nis nga toka për shkak të lartësisë së madhe në të cilën ka ngecur teleferiku. CNN raporton se autoritetet pakistaneze kanë kërkuar ndihmë me helikopter për të shpëtuar pasagjerët e bllokuar brenda teleferikut.

Televizioni amerikan raporton se shumë fëmijë që jetojnë në zona të thella malore të provincës Khyber Pakhtunkhwa të Pakistanit, përdorin teleferikë për të shkuar dhe për të ardhur nga shkolla, disa prej të cilëve nuk mirëmbahen rregullisht dhe janë të rrezikshëm për të udhëtuar.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME