Categories Lajme

VIDEO/ U mbyllin dyert për të mos dalë në protestë, gjimnazistët kapërcejnë hekura

Protesta e studentëve ka bërë që edhe gjimnazistët të ngrihen në protesta.

Pikërisht kjo gjë, ka bërë që drejtuesit e këtyre institucioneve me urdhër nga lart, të vendosin mbylljen e portave të hekurta dhe të mos i lejojnë nxënësit të dalin.

Kështu kanë bërë edhe sot në Berat.

Maturantët e Beratit donin të organizonin një protestë paqësore në mbështetje të studentëve, por sapo lajmi u mor vesh nga Drejtoria Arsimore është vendosur të bllokohet  shkolla.

Nuk është bërë as pushimi i gjatë si zakonisht dhe nuk janë lejuar nxënësit të dilnin nga oborri i shkollës pasi nuk donin që ata të bashkoheshin për protestë, duke i lënë edhe pa drekë.

Por nuk ka hekura që i mban mbyllur nxënësit. Ata kanë kapërcyer hekurat rrethues dhe janë bashkuar në protesta.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME