Categories Sport

VIDEO/ Veniten shpresat Champions, Juventusi dështon në “Reggio Emilia”, i mund Sassuolo

Juventus largohet edhe më shumë nga zona Champions dhe kualifikimi në kompeticionin më të rëndësishëm për klube për ëktë sezon mbetet mirazh. Tjetër humbje, këtë herë 1-0 më Reggio Emilia ndaj një Sassuolo pragmatiste.

Për vendasit titullar do ishte Bajrami, i cili luajti një ndeshje të mirë. Vendimtar në këtë sfidë ishte goli i Defrel, në minutën e 64-të. “Zonja e vjetër” është 9 pikë larg zonës Champions, teksa jemi pak javë nga fundi i sezonit.

 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME