Categories Lajme

Video+Foto/Protestë edhe në Vlorë për rritjen e çmimit të naftës dhe taksave

Qytetarë, fermerë, por edhe biznesi i vogël, ka bllokuar hyrjen e austostrades Levan-Vlorë kundër rritjes së cmimit të naftës, rritje e vijueshme të tasksave dhe faleminetimit të fermerëve.

Në protestë edhe qytetarë të cilat nuk janë shpronësuar për ndertimin e auostrades në fshatin Nartë, apo edhe ata të prekur nga ndërtimi i rrugës transballkanike. Për më shumë se 30 minuta qytetaret kanë bllokuar hyrjen e austradës, duke deklaruar se do të përshkallëzojnë protestat e tyre, ndërsa janë shprehur plotësisht edhe në mbështetje të studentëve dhe kauzës së tyre.

Protestuesit të veshur me jelek të verdhë kanë kërkuar uljen e cmimit të naftës, ndërsa kanë deklaruar se protestat e tyre do të vijojnë, duke hedhur edhe parrullat–Rama Ik,apo poshtë qeveri

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME