Categories Lajme

Vlora mbushet me turistë të huaj: Nis plazhi, dhe vizitorët edhe nga Tirana shijojnë temperaturat e larta

Nis plazhi në Vlorë. Bregdeti i jugut kete te shtune ka pritur turistët të shumtë nga Sllovakia dhe Letonia të cilët shprehen të mahnitur me natyrën dhe detin në Vlorë. Moti i ngrohtë ka ndikuar që plazhi të nisë para hapjes së sezonit zyrtar.

“Po më pëlqen shumë deti këtu, është këndshëm, shumë bukur”

“Deti këtu është i mrekullueshëm dhe po e shijojmë vërtetë.”

“Jemi nga Sllovakia ne vijmë këtu për herë të parë dhe na pëlqen shumë natyra”

Edhe pushuesit vendas nuk kanë munguar. Ata shprehen se tashmë e kanë nisur sezonin e plazhit.

Operatorët turistikë presin një rritje të fortë të numrit t turistëve për këtë sezon. Ndërsa rreth 80 % e strukturave akomoduese janë rezervuar paraprakisht.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME