Categories Lajme

Vlorë, Ermal Dredha: Bashkia e Vlorës do të jetë në shërbim të qytetarëve (Video)

Ermal Dredha, kandidati i Partisë Socialiste për qytetin e Vlorës, zhvilloi një takim me qytetarët në lagjen 24 Maji për të diskutuar shqetësimet dhe idetë e tyre për përmirësimin e komunitetit.
Dredha theksoi rëndësinë e vendosjes së qytetarëve në radhë të parë dhe u zotua të krijojë një politikë të dyerve të hapura në Bashkinë e Vlorës për t’i shërbyer më mirë nevojave të qytetarëve. “Në Bashkinë e Vlorës do gjeni një derë të hapur në Bashkinë e Vlorës, që do të jetë në shërbim të qytetarit ashtu si është dhe motoja jonë, i pari është qytetari dhe më pas vijnë ata që drejtojnë”, tha Dredha.
“Jeni ju që na zgjidhni ne, që jemi thjesht kalimtarë. Nga Ermali apo shumë të tjerë që mund të jenë kryetarë bashkie, si dhe skuadra që do të punojë me ne.” Dredha theksoi rëndësinë e dëgjimit të komenteve dhe kritikave të qytetarëve për të përmirësuar efektivitetin e qeverisjes vendore. Ai u bëri thirrje qytetarëve që të jenë zë aktiv për bashkinë, duke theksuar se reagimet e tyre janë vendimtare për formësimin e vizionit të qeverisë. “Dhe e vetmja mënyrë për ta çuar Vlorën përpara është që ju të jeni zëri dhe veshi ynë. Të jeni kritika jonë”, tha Dredha.
“Sepse nga kritikat tuaja ne mund ta bëjmë punën tonë më mirë dhe të paraqesim vizionin që ka qeveria”. Takimi me qytetarët në lagjen 24 Maji përfshiu një gamë të gjerë temash diskutimi, duke përfshirë përmirësimin e infrastrukturës, zhvillimin e komunitetit dhe bizneset lokale. Dredha u zotua se do t’i japë prioritet këtyre çështjeve dhe do të punojë me qytetarët për të krijuar një të ardhme më të mirë për Vlorën. “Ne jemi të përkushtuar për krijimin e një Bashkie të Vlorës transparente, efikase dhe të përgjegjshme ndaj nevojave të qytetarëve”, tha Dredha.
“Jam mirënjohës për mundësinë që të dëgjoj nga njerëzit e lagjes 24 Maji dhe mezi pres të punojmë së bashku për ta bërë Vlorën qytet sa më të mirë për të gjithë”. Lagja 24 Maj në muajt në vazhdim do të ketë në hapësirat e veta një kënd lojërash për fëmijët. Ndërkaq do të bëhen investime dhe në Kopshtin nr. 1 i cili do të rikonstruktohet.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Vrasja e biznesmenit Edmond Papa, Gjykata e Tiranës refuzon kërkesën e dy autorëve të dyshuar për gjykim të shkurtuar

Gjykata e Tiranës ka refuzuar kërkesën për gjykim të shkurtuar të Andrew Bodes dhe Albano Velos,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sekuestrohen pasuri me vlerë 300 mijë euro në Tiranë! Ja kujt i përkasin

Një pasuri me vlerë 300 mijë euro është sekuestruar, pasi dyshohet se e kanë burimin…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Akuzohet për shpërdorim detyre, pezullohet efektivi në Vlorë

Pezullohet efektivi në Vlorë. Mësohet se nënkomisari me inicialet M.Q., akuzohet për shpërdorim detyre. “Agjencia…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

N*do në Durrës, turisti përfundon në Polici

Një turist është bërë lajm në Durrës dhe ka shqetësuar komunitetin. Me çantë pas shpine,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Hajduti vjedh çantat dhe paratë nga makina e turistit në Vlorë, arrestohet 36-vjeçari

Vodhi një shumë parash dhe sende personale, në një automjet të parkuar, identifikohet, kapet dhe…

LEXO ME SHUME