Categories Lajme

Vlorë, me rastin 106 vjetorit të krijimit të policisë së shtetit

Me rastin e 106 vjetorit të Krijimit te policise së Shtetit Shqiptar, në ambientet e drejtorise se policisë së qarkut Vlorë, është zhvilluar një ceremoni si në të gjithë vëndin në shenjë nderimi, mirënjohjeje dhe respekti, për të gjithë Punonjësit dhe Ish-Punonjësit e policisë , të cilët kanë dhënë dhe po japin kontributin e tyre në ndihmë të komunitetit. Nuk kanë munguar në këtë aktivitet që përkujtonë 106 vjetorin e krijimit të policisë së shtetit ,edhe veteranë ,ish pjestar ndër vite të uniformave blu ,por edhe familjare të punonjësve të policisë të rënë në krye të detyrës. Drejtori i policisë së qarkut Vlorë Gentian Shehaj e ka cilësuar një ditë shumë të rëndësishme për polcinë e shtetit 13 janarin,ndërsa ka kërkuar vlerësimin maksimal për punën e punonjësve dhe ish pjestarëve të policisë së shtetit.Vleresime kanë ardhur në këtë ceremoni edhe nga prefekti i qarkut Flamur Mamaj dhe të pranishëm të tjere për punonjësit e policisë të rënë në krye të detyrës,ndërsa nuk kanë munguar edhe ish pjestarë të policisë së shtetit,për të cilët policia dhe mbajtja e kësaj uniforme duhet të vlerësohet maksimalisht. Në Vlorë nga viti 1990 janë 14 ish punonjës së policisë të shpallur dëshmorë të atdheut

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

I nxehti afrikan ‘pushton’ Shqipërinë, temperaturat do të arrijnë deri në 43°C

Këtë javë vendi ynë pritet të përjetojë “ferrin mbi tokë” me temperatura tepër të larta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge në Durrës

Është arrestuar një 20-vjeçar në Durrës. Orito Mema banues në Durrës,akuzohet për veprën penale “Prodhimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME