Categories Bota, Lajme

Vranë shoqen e tyre të klasës vetëm 12 vjeçe, vajzat postuan video duke kërcyer një ditë pas krimit makabër

Dy vajzat që vranë shoqen e tyre të klasës 12-vjeçare dyshohet se postuan një video të tyre duke kërcyer në TikTok një ditë pasi kishin goditur viktimën më shumë se 30 herë me thikë në Gjermani.

Videot tronditëse të mediave sociale dolën në dritë gjatë hulumtimit të një gazetari gjerman të WELT, i cili zbuloi se një nga videot e kërcimit u postua të dielën, ditën kur u gjet viktima e njohur vetëm si Luise për shkak të ligjeve të rrepta të privatësisë në Gjermani.

Dy vrasëses, të moshës 12 dhe 13 vjeç, dyshohet se postuan gjithashtu një video duke lutur për ndihmë për të gjetur Luise të shtunën, pasi ajo ishte ‘zhdukur që nga ora 17:00’, duke ditur saktësisht se ku do të gjendej trupi i nxënëses pasi e goditën me thikë për vdekje.

Trupi i Luise u gjet në një pellg gjaku të dielën në një zonë pyjore pranë qytetit të Freudenberg, në shtetin perëndimor të North Rhine-Westphalia, pasi ajo u godit me thikë më shumë se 30 herë.

Që atëherë doli se Luise, e cila u zhduk pasi u largua nga shtëpia e vajzës 13-vjeçare në Freudenberg, u vra nga dy shokët e saj të klasës ‘për hakmarrje’ pasi ajo i tha një të rrituri se e kishin ngacmuar për muaj të tërë, sipas gazetës gjermane Bild.

Pjesa e komenteve të videos thuhet se ishte e mbushur me mesazhe, me një person që shkruante: ‘Nuk mund ta besoj që po poston një video kërcimi një ditë pas vrasjes’.

Një tjetër shok klase thuhet se shtoi: ‘Kur karrigia juaj në klasë ishte bosh këtë mëngjes, të gjithë e dinim se çfarë po ndodhte.’

Video të tjera të postuara në faqen TikTok gjithashtu thuhet se u përmbytën me mesazhe që pyesnin: ‘Si mund ta bësh këtë?’ ose ‘Nuk mund ta besoj’.

Pati edhe komente që tregonin se një djalë ishte i përfshirë dhe shkaku i sherrit mes ‘shokëve më të mirë’, diçka që shumë shokë të klasës e kishin ngritur vazhdimisht.

Që nga shfaqja e videove të TikTok, ka pasur mosbesim se policia e cila kishte qenë shumë e ngushtë me informacionet për vrasjen deri më tani, i vrasëset 13-vjeçare të qëndronin aktiv në TikTok dhe nuk e bllokoi llogarinë kështu që përdoruesit mund të vazhdojë të shikojë videot e saj dhe të lexojë komentet.

Luise u zhduk të shtunën pasdite pasi takoi shoqen 13-vjeçare, e cila thuhet se është ‘më e rezervuar sesa e pafytyrë’, në shtëpinë e saj në lagjen Hohenhain të qytetit, dy milje larg shtëpisë së saj.

Edhe pse ata njiheshin prej vitesh, morën autobusin e shkollës së bashku dhe madje ishin në të njëjtën klasë në shkollë, nuk është e qartë pse Luise dhe vrasësi i saj u takuan në dritën e akuzave për ngacmim.

Vranë shoqen e tyre të klasës 12 vjeçe, vajzat postuan

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME