Categories Lajme

Vranësira e kthjellime, si do të ndryshojnë temperaturat sot

Ditën e sotme pritet përmirësim i përkohshëm kushteve atmosferike. Moti parashikohet të jetë me alternime vranësirash e kthjellime, pas orëve të mesditës shtim të vranësirave mesatare e të dendura.

Në orët e pasdites priten reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët kryesisht në veri.

Era do të fryjë drejtim nga kuadrati i jugut 8m/sek, me shtimin e vranësirave në orët e pasdites era do të jetë më intensive përgjatë vijës bregdetare e lugina 12-15m/sek shoqëruar me valëzim të lartë në dete të forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

-në zonat malore 1 deri 14°C

-në zonat e ulëta 7 deri 23°C

-në zonat bregdetare 6 deri 22°C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Zbardhet ngjarja në Don Bosko/ Kasandër Noga dyshohet se dha urdhër për vrasje, por autorët ngatërruan objektivin

Drejtori i Policisë Tiranë Tonin Vocaj ka zbardhur detaje për një ngjarje e rëndë kriminale,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Zgjidhja nuk ishte vrasja”, sociologu për ngjarjen në Durrës: Familja shqiptare është zhytur thellë në kriminalitet

Sociologu, Gëzim Tushi, ka komentuar ngjarjen e rëndë që u raportua mëngjesin e kësaj të premte në…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Zbardhet dëshmia e djalit që vrau babanë: I thashë çohu dhe e qëllova katër herë me pistoletë

Është zbardhur dëshmia e djalit të madh të familjes Meta, Hyseni, i cili vrau babanë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do të blihet me 95.5…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

I dënuar me burg për shitje droge, arrestohet 40-vjeçari në Tiranë

Një 40-vjeçar i shpallur në kërkim nga policia, pasi rezulton i dënuar me 4.8 vite…

LEXO ME SHUME