Categories Lajme

Vrasja e 15-vjeçarit në Gramsh, dalin fotot e autorëve, postonin me mjete të ndaluara në rrjetet sociale. Askush nuk i parandaloi

Një krim i rëndë tronditi dy ditë më parë Gramshin, ku një 15-vjeçar u vra me thika nga bashkëmoshatarë të tij, pas një konflikti të ndodhur fillimisht në rrjetet sociale.

Ajo që e bën dhe më të rëndë ngjarjen është se autorët e mitur, 4 prej tyre të arrestuar nga policia, postonin vazhdimisht në rrjetet sociale me mjete të ndaluara dhe me thirrje për dhunë.

Edhe pse në një moshë aq të re, ata kanë shfaqur akte dhune edhe përmes postimeve në rrjetet sociale, dhe askush përfshirë shkollën apo familjen, nuk ka bërë diçka për t’i ndaluar.

Autori kryesor i vrasjes, i mituri me iniciale O.Ç kishte postuar në ditët e fundit, një foto me doreza, bashkë me një shokun e tij.

Këto doreza, janë po të njëjtat që janë përdorur ditën e ngjarjes së rëndë. Sherri mes të miturve kishte nisur në rrjete sociale dhe fatkeqësisht përfundoi në një tragjedi.

Policia ka arrestuar katër adoleshentët, teksa autori kryesor është shprehur para hetuesve, se Fatjonin e ka vrarë, pasi ai e ka goditur me grusht. Ngjarja e rëndë tronditi gjithë qytetin e Gramshit.

 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME