Categories Lajme

Vrau gruan dhe të vëllanë me sëpatë, i moshuari në Gramsh del para gjykatës

80-vjeçari Xhevit Sinani pritet të dalë mëngjesin e së hënës përpara trupës gjykuese, e cila do t’i komunikojë edhe masën e sigurisë. Pritet që atij t’i caktohet masa “arrest me burg”.

Disa ditë më parë, Sinani dyshohet që t’i ketë marrë jetën bashkëshortes dhe vëllait të tij pasi i sulmoi me sëpatë. Për pasojë, bashkëshortja Zeqine, rreth 74 vjeçe dhe i vëllai i autorit të dyshuar Shaqiri, 73 vjeç humbën jetën.

Sipas policisë, fillimisht i moshuari goditi të shoqen me sëpatë për motive të dobëta dhe më pas të vëllanë që ndodhej rreth 1 kilometër larg nga banesa e tyre.

Nga pamjet e siguruara nga seanca ku do të mbahet gjyqi, Xhevit Sinani duket i qetë dhe i kthjellët.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME