Categories Lajme

Vuajnë për bukë, nëna dhe babai lënë dy vajzat e mitura dhe të sëmura në mëshirë të fatit

Shpresa Muça është emri i 22-vjeçares, e cila prej dy javësh ka braktisur dy fëmijët e saj të mitur dhe të sëmurë.

Ajo ka lënë në mëshirë të fatit 2 vajzat, e vogla 15-muajshe, me probleme në zemër dhe tjetra më pak se 3 vjeçe, e sëmurë me epilepsi.

Kurse babai i dy vajzave të mitura i ka braktisur i pari, ato. Prej disa muajsh ai është larguar nga familja.

Dy vogëlushet  momentalisht janë duke qëndruar në shtëpinë e prindërve të 22-vjeçares, por ata e kanë të pamundur të kujdesen për to sepse janë pa punë. Gjithashtu kjo familje ka nevojë edhe për energji elektrike.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Rama ndan pamjet: Çadra falas për pushuesit në plazhin e Vlorës!

Kryeministri Edi Rama ka ndarë pamjet nga plazhi në Vlorë, që po frekuentohet nga shumë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Reklamonin kalimet e paligjshme për në ishull, Britania fshin 12 mijë postime nga të gjitha platformat sociale

Agjencia Kombëtare e Krimit në Britani thotë se ka hequr nga platformat sociale rreth 12…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Korçë/ Abuzonin s*ksualisht me 16-vjeçaren dhe e shfrytëzonin për prostitucion, arrestohen dy persona

Policia e Maliqit ka arrestuar dy persona të cilët dyshohen se kanë abuzuar seksualisht me…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Qeveria miraton listën e re të barnave të rimbursueshme, ministrja e Shëndetësisë: Shtohen 50 medikamente

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu deklaroi  se në mbledhjen e sotme të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

I vuri flakën tokës, por u dogj edhe vetë, humb jetën 75-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mat ku një 75-vjeçar është djegur pasi i vuri flakën…

LEXO ME SHUME