Categories Lajme

WhatsApp prezanton veçorinë e re për të gjithë përdoruesit e iOS

WhatsApp në pronësi të Meta ka njoftuar veçorinë shumë të nevojshme për përdoruesit e iOS që do t’i lejojë ata të dërgojnë media si foto dhe video si dokument, raportoi WaBetaInfo.

Përdoruesit tani do të jenë në gjendje të dërgojnë foto dhe video si dokumente duke ruajtur cilësinë origjinale të tyre. Kjo gjithashtu i lejon përdoruesit e iOS të dërgojnë drejtpërdrejt median pa pasur nevojë të ndjekin disa hapa.

Funksioni i quajtur “dërgo si dokument” (send as a document) do të jetë i disponueshëm për të gjithë përdoruesit gjatë javëve të ardhshme. Ata që instalojnë përditësimin më të fundit të WhatsApp nga App Store mund ta përdorin funksionin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Gjykata vendosi burg me afat për Armando Sulejmanin/ Zbardhet dëshmia…

Gjykata e Durrësit ka vendosur masën arrest me burg për 2 muaj për Armando Sulejmanin,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ I shpallur në kërkim, arrestohet 40-vjeçari

Ditën e sotme, në rrugën “Jordan Misja”, forcat e policisë kanë arrestuar shtetasin Kledist Hysa,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Zbardhet ngjarja në Don Bosko/ Kasandër Noga dyshohet se dha urdhër për vrasje, por autorët ngatërruan objektivin

Drejtori i Policisë Tiranë Tonin Vocaj ka zbardhur detaje për një ngjarje e rëndë kriminale,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Zgjidhja nuk ishte vrasja”, sociologu për ngjarjen në Durrës: Familja shqiptare është zhytur thellë në kriminalitet

Sociologu, Gëzim Tushi, ka komentuar ngjarjen e rëndë që u raportua mëngjesin e kësaj të premte në…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Zbardhet dëshmia e djalit që vrau babanë: I thashë çohu dhe e qëllova katër herë me pistoletë

Është zbardhur dëshmia e djalit të madh të familjes Meta, Hyseni, i cili vrau babanë…

LEXO ME SHUME