Categories Teknologji

WhatsApp sjell tre ndryshime për përdoruesit e Android dhe lë në pritje adhuruesit e iPhone

Whatsapp ka lançuar disa risi për përdoruesit e Android, ndërsa ata të iPhone do duhet të presin ende.

Tani përdoruesit e Android do mund të dërgojnë deri në 100 foto apo video njëkohësisht, një rritje e konsiderueshme nga 30 që ishte më parë. Me këtë ndryshim, nuk do duhet të shpenzoni kohë të tepërt për të dërguar sasi të mëdha materialesh drejt kontakteve tuaja.

Përdoruesit e Android tani mund të vendosin emra dhe përshkrime më të gjata në bisedat në grup dhe të përfshijnë diçitura kur dërgojnë dokumente.

Këto opsione të reja vijnë dy muaj pas shtimit të avatarëve të personalizuarpër t’i përdorur si foto dhe ngjitës, njësoj si në Facebook. Për të parë këto ndryshime, duhet të përditësoni aplikacionin WhatsApp në Play Store.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Teknologji

Elon Musk e konfirmon: “Starlink” mbërrin në Shqipëri

Shërbimi i internetit satelitor “Starlink” është bërë aktiv dhe funksional në të gjithë territorin e…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Facebook bie sërish!

Miliona përdorues të rrjeteve sociale META kanë raportuar probleme sot. Përdoruesit e patën të pamundur…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Shkel rregullat e transmetimit, Apple gjobitet 1.8 miliardë euro nga BE

Apple është gjobitur me 1.8 miliardë euro nga BE për shkeljen e ligjeve të konkurrencës…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Apple braktis planin e prodhimit të makinave elektrike

Apple ka anuluar planet për ndërtimin e makinave elektrike, rreth një dekadë pas spekulimeve që…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Harrojini ‘screenshot’, WhatsApp merr masa të tjera privatësie, ja çfarë duhet të dini

WhatsApp ka marrë një tjetër masë për privatësinë. Së shpejti do të jetë e pamundur…

LEXO ME SHUME