Categories Sport

Xavi pranon zgjatjen e kontratës me Barcelonën deri në 2025-ën

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez ka pranuar zgjatjen e kontratës me klubin katalan deri në vitin 2025.

Kontrata e re pritet të firmoset të mërkurën nga të dyja palët, pasi është rënë dakord parimisht. Drejtuesit e klubit janë shumë të kënaqur me punën e Xavit në drejtim të ekipit.

Në 1 vit e gjysëm Xavi ka arritur të fitojë La Ligën pas një dominimi absolut vitin e shkuar. Megjithë problemet financiare që po kalon klubi, drejtuesit kanë gjetur tek Xavi një pikë mbështetje të fortë në menaxhimin e lojtarëve.

Prioritet për teknikun në dy vitet e ardhshme mbetet fitimi i La Ligas dhe Champions League, që mungon për katalanasit që nga viti 2015, atëherë kur Xavi ishte kapiteni i ekipit.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME