Categories Lajme

Zbulimi/ Bandat shqiptare në Britani përdorin ‘kopshtarë’ klandestinë në fermat e lëndëve narkotike

Një “racë” e re e bandave kriminale shqiptare të pamëshirshme po i detyron njerëzit që ata kontrabandojnë në Britaninë e Madhe, që për të paguar borxhet e tyre, të punojnë në një rrjet të organizuar të prodhimit të drogës, paralajmëron “The Telegraph”, për të publikuar nesër, raporton SYRI.net.

Një numër gjithnjë e më i madh i emigrantëve ilegalë shqiptarë janë zbuluar në muajt e fundit duke punuar si “kopshtarë” në fabrikat sekrete të kanabisit.

Një zyrtar i lartë i Policisë shqiptare të Shtetit, që lufton bandat e organizuara nga kryeqyteti i vendit, Tiranë, i ka thënë “The Telegraph” se si një “ushtri e fuqishme dhe e frikshme” e kriminelëve të rinj, ambiciozë dhe të besueshëm të biznesit, synon Britaninë të marrë kontrollin e tregjeve të kokainës dhe kanabisit.

Statistikat e Ministrisë së Drejtësisë britanike, tregojnë pothuajse pesëfish rritje të “popullatës” shqiptare në burgje./syri.net

Image

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME