Categories Lajme

Zjarr në një banesë në Berat, digjet totalisht njëra nga dhomat

Një shtëpi në lagjen “Dëshmorët e Kombit” në Berat është përfshirë nga flakët. Banesa ishte në katin e dytë të një pallati 5-katësh pranë Shkollës Mekanike të qytetit.

Në momentin e rënies së zjarrit në shtëpi nuk ka pasur njerëz dhe flakët janë pikasur nga banorët, të cilët kanë njoftuar menjëherë zjarrfikësen.

Forca të shumta të Repartit të Shpëtimit nga Zjarri kanë mbërritur në vendngjarje dhe në një kohë të shkurtër kanë bërë të mundur lokalizimin e flakëve, duke shmangur edhe përhapjen e tyre drejt dhomave të tjera të banesës.

Si pasojë e zjarrit është shkrumbuar totalisht dhoma e gjumit, ndërkohë që 2 dhomat 3 tjera të banesës nuk u përfshinë nga flakët.

zjarrëfikse në vendngjarje bëjnë me dije se shkak për zjarrin mendohet të ketë qenë një shkëndijë elektrike. Banesa që u përfshi nga flakët ishte në pronësi të shtetasit Ilir Dervishi.

Zjarr në një banesë në Berat, digjet totalisht njëra

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME