Categories Lajme

Zjarri masiv në Peshtanbregas ku u dogjën 100 rrënjë ulliri dhe 5 hektarë tokë, arrestohet 47-vjeçari

Ditën e djeshme një zjarr masiv ka shpërthyer në fshatin Peshtanbreag, ku u dogjën rreth 100 rrënjë ulliri dhe 5 hektarë tokë.

Shkak i këtij zjarri besohet se është bërë një motosharrë elektrike, ku 47-vjeçari J. M po punonte në tokën e tij. Dyshohet se motosharra ka krijuar një shkëndije dhe për pasojë ka rënë zjarr në tokë. 47-vjeçari është vënë në praga dhe po vazhdojnë hetimet.

Nga përhapja e flakëve për shkak të erës, janë djegur rreth 100 rrënjët e ullirit, në pronësi të këtij shtetasi dhe të banorëve të tjerë të zonës. Ndërsa 5 hektarë tokë të djegur ishin me shkurre dhe bimësi të ndryshme.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME